Często, gdy mówi się o druku 3D, wspomina się serwis Thingiverse.com. Jednak poza tym popularnym serwisem istnieje wiele innych opcji do poszukiwania modeli 3D w sieci…
W okresie Świątecznym wszelkiego rodzaju mrugające światełka cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście można kupić jakieś gotowe mrugadełka, ale czy nie ciekawiej będzie coś zmajstrować?
Praktyczny adapter do podłączenia anteny drutowej do skrzynki antenowej (na przykład AH-705), w handlu kosztuje około 60zł. Mając kilka podstawowych elementów w domu możemy sami coś takiego wykonać w czasie krótszym niż 10 minut i oczywiście sporo taniej.
Wraz z grupą kolegów przygotowaliśmy projekt i zamówiliśmy w katowickiej firmie Merkar płytki do bardzo ciekawego projektu DIGI, którego wykonanie polecam.
Postanowiłem zbudować antenę cubical quad na pasma 2m i 70cm. Do budowy tej anteny namówił mnie kolega Cesar EA8CXN, który pracuje na podobnej antenie.
Przy okazji prac nad projektem ogrodnika, przekonałem się że użycie modułu ESP8266 na płytce Wemos, to świetna platforma do projektów DIY. Wobec czego postanowiłem ze zrobię kompaktową stację pogody właśnie na tym układzie.
Rok temu tuż przed wakacjami uruchomiłem prosty projekt ogrodnika, o którym pisałem w tym wpisie: http://hamspirit.pl/SQ9MDD/?p=1949 W tym roku postanowiłem że projekt zostanie gruntownie przebudowany. Tym sposobem narodził się Eddy Gardner.
Zasilacz laboratoryjny to jedno z bardziej użytecznych narzędzi w pracowni elektronika. Często trzeba zasilić jakiś układ lub uruchamiany moduł, odpowiednim dla niego napięciem. Pomimo że posiadam fabryczne tego typu urządzenie to postanowiłem zbudować takie narzędzie.