sob. Lip 20th, 2024

SP5WWL

Balonem w wirusa 4.0 – Trik na 4 lipca 2020, Marki

4 lipca. Gdzieś tam świętują Dzień Niepodległości. A my spokojnie „Balonem w wirusa 4.0”. Wcześniej twórcy projektu umówili się na godz. 17:00, żeby posłać balon, porozmawiać, zaplanować balonową przyszłość oraz zwyczajnie spotkać się i zjeść pizzę. Dzień wcześniej okazało się, że Grzesiek SP5MGS – gospodarz spotkania – ma podwyższoną temperaturę. Czasy takie, że jak na termometrze powyżej 37, to strach blady pada na ludzi. Słusznie zresztą. (więcej…)

Relacja z akcji balonowej 30.lat teleskopu Hubble`a

Na początku roku nasz zespół wstratosfere.pl otrzymał zaproszenie z Obserwatorium Astronomicznego we Fromborku. Mieliśmy przyjechać do Frobmorka jako jedna z atrakcji obchodów 30. lecia wysłania na orbitę teleskopu Hubble`a. Wielki teleskop, wielkie „napalenie”, a wszystkiemu przeszkodził mały mikrob.

Postanowiliśmy, że pomimo odwołania wydarzenia, my i tak puścimy balon. Tym bardziej, że mieliśmy zaprojektowane: wzór dyplomu i szablon obrazków w SSTV w formacie PD120. Zatem do dzieła. (więcej…)

28 marca balonem w wirusa

Trudny czas nastał dla wszystkich. Wydawało się, że człowiek rządzi światem, a tu jednak świat demonstruje swoją siłę. Musimy ograniczać kontakty do minimum. Dlatego też, żeby trochę osłodzić ten czas proponujemy (kluby SP5WWL oraz SP5YAM) zdalne wysłanie balonu już w tę sobotę tj. 28.03 o godz. 12. Start jak zwykle w Markach k/Warszawy.

(więcej…)

Lot z Marek do stratosfery 16 lutego 2020 – relacja

Ferie to nie tylko narty. Dlaczego by nie polatać w stratosferze?
W Markach pod Warszawą grupa krótkofalowców wraz z młodzieżą i dziećmi (kolejnymi pokoleniami pasjonującymi się krótkofalarstwem) przeprowadziła w minioną niedzielę nowe testy balonowe. Wygląda na to, że ich comiesięczne loty stają się tradycją. Poniżej pełna relacja zaczerpnięta ze strony organizatorów.

(więcej…)

Celestynów 2019

 

W dniu 13 października 2019 r. odbył się III Mazowiecki Piknik Radiowy w Celestynowie. Tak jak w poprzednich edycjach tego spotkania, miejscem wydarzenia było Centrum Edukacji Leśnej mieszczące się wewnątrz leśnego kompleksu. Impreza tradycyjnie skupia krótkofalowców oraz sympatyków radiołączności i ma otwarty charakter.  Wielu radioamatorów przybywa razem z rodzinami. Dodatkowo, w tym terminie Nadleśnictwo Celestynów przygotowało specjalnie z myślą o uczestnikach naszej imprezy swój dzień otwarty.

(więcej…)