Monthly Archives: Czerwiec 2015

Izolator dipola

By | Czerwiec 25, 2015

  Krótkofalowcy często korzystają z anten drutowych. Jedną z najpopularniejszych konstrukcji to dipol zbudowany na konkretne pasmo. Często anteny takie służą jako tymczasowe instalacje wyjazdowe lub podczas okazjonalnej pracy z zamków, parków narodowych czy też szczytów górskich.   Aby ułatwić sobie budowę takiego dipola zaprojektowałem w darmowym sketchupie izolator takiego dipola. Izolator ten stanowi jego… Read More »

Category: DIY

Złomek syntezer DDS i LCD Nokia

By | Czerwiec 24, 2015

Złomek to projekt który powstał jako rozwinięcie tematu na forum http://sp-hm.pl Na początku dyskusji przedstawiłem kolegom minimalny kawałek kodu obsługujący syntezę, wyświetlacz LCD oraz najprostszy enkoder. W trakcie dyskusji wspólnymi siłami rozpoczeliśmy pracę nad syntezą i tak powoli powstał i nadal się rozwija ta prosta synteza. Zainteresowanych projektem odsyłam do działu download poniżej oraz do… Read More »

Sterownik Przemiennika

By | Czerwiec 24, 2015

To jeden z najstarszych moich bascomowych projektów. Konstrukcja ta została doceniona przez wielu sysopów przemienników radioamatorskich. Bazując na tym projekcie wielu kolegów uruchomiło własne przemienniki.