Category Archives: ECO

Ogrodnik wersja 2.0

By | Maj 4, 2021

Rok temu tuż przed wakacjami uruchomiłem prosty projekt ogrodnika, o którym pisałem w tym wpisie: http://hamspirit.pl/SQ9MDD/?p=1949 W tym roku postanowiłem że projekt zostanie gruntownie przebudowany. Tym sposobem narodził się Eddy Gardner.

Zasilanie przenośne do FT-817

By | Kwiecień 29, 2018

Każdy kto z radiem QRP chciałby popracować w terenie musi zadbać o wygodne źródło zasilania. Wymyśliłem sobie że zbuduję taniego powerbanka z ogniw 18650, oraz modułów ładowarek które są dostępne w sieci.

Polowanie na sondę meteo.

By | Maj 26, 2016

Dwa razy dziennie, w Ośrodku Aerologii IMGW-PIB w Legionowie wypuszczane są balony wypełnione wodorem z przyczepionymi do nich sondami meteorologicznymi. Postanowiłem zapolować na taką sondę.

Kontroler panela słonecznego nowy firmware v. 2.5

By | Sierpień 31, 2014

A w nowej wersji, zmiana parametrów pracy, odcięcia obciążenia. Zmiana PWM duty max do 255. Dodane zabezpieczenie przed przeładowaniem gdy kompletnie brak odbioru przez długi czas i mamy masę światła. Włączenie podświetlenia gdy ładowanie dobiega końca i mamy światło.     solcon_r_2_5-140829a

Kontroler panela słonecznego.

By | Lipiec 23, 2014

Pierwszy projekt opublikowany na nowej stronie. 🙂 Ten projekt zakłada wykorzystanie arduino i mosfetów do zbudowania prostego sterownika który będzie kontrolował moc dostarczaną z paneli słonecznych do akumulatora.