SP5OSP

APRS – alias wojewódzki

Obserwując rozwój APRS, oraz uruchamiając kolejne Digi na Lubelszczyźnie zrodził się pewien pomysł, który polega na utworzeniu aliasu regionalnego o większym zasięgu niż stosowany dotychczas alias powiatowy.

(więcej…)

SR8ULZ po modernizacji

W ramach poprawy funkcjonowania sieci APRS w paśmie 2m, przystąpiliśmy do modernizacji DIGI SR8ULZ zainstalowanego w Ułężu (powiat Rycki). Digi to jest zainstalowane na wieży ciśnień mającej wysokość ok. 50 metrów nad poziomem gruntu, czyli ok 200 m.n.p.m. którego opiekunem jest Wojtek SP8IZA

(więcej…)

Celestynów 2019

 

W dniu 13 października 2019 r. odbył się III Mazowiecki Piknik Radiowy w Celestynowie. Tak jak w poprzednich edycjach tego spotkania, miejscem wydarzenia było Centrum Edukacji Leśnej mieszczące się wewnątrz leśnego kompleksu. Impreza tradycyjnie skupia krótkofalowców oraz sympatyków radiołączności i ma otwarty charakter.  Wielu radioamatorów przybywa razem z rodzinami. Dodatkowo, w tym terminie Nadleśnictwo Celestynów przygotowało specjalnie z myślą o uczestnikach naszej imprezy swój dzień otwarty.

(więcej…)