sob. Lip 20th, 2024

Zaproszenie na jesienne spotkanie krótkofalowców w Puszczy Kozienickiej.

Zapraszamy na Spotkanie Krótkofalarskie „Królewskie Źródła”, które odbędzie się 5-tego listopada bieżącego roku. Rozpoczęcie imprezy o godz. 10.00.
Wydarzenie to chyba już na stałe wpisało się w kalendarz plenerowych spotkań krótkofalowców. W tym roku spotkamy się już po raz piętnasty, a pierwotnym inicjatorem tej imprezy był nasz serdeczny kolega Paweł SQ5LTL.
Kontynuując tę tradycję, w gronie Piotr SQ5EF, Mariusz SQ7HGN i Marcin SP7WF postanowiliśmy zorganizować spotkanie i w tym roku. Lokalizacja to miejsce obok Szkółki Leśnej Przejazd i jednocześnie początek Ścieżki Dydaktycznej Śródborze. I wygląda na to, że chyba będzie to już nasze stałe miejsce spotkań, ponieważ Lasy Państwowe zamknęły możliwość dojazdu dla wszelkich pojazdów do rezerwatu Królewskie Źródła. Organizacja spotkania w „starej” lokalizacji wiązałaby się z koniecznością przejścia pieszo odległości ok. 1500 m w jedną stronę, co nie dla wszystkich byłoby rozwiązaniem komfortowym, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wcześnie robi się ciemno. Stąd też wybór „nowej” lokalizacji z łatwym dojazdem.
Jak co roku, zadajemy sobie pytanie „Jaka będzie pogoda?” Jest to okres jesienny, przez te piętnaście lat doznaliśmy chyba wszystkich możliwych warunków atmosferycznych – od ciepłej, słonecznej jesieni poprzez delikatne opady aż do potężnego deszczu i śniegu. Za każdym razem towarzyszyła nam jednak gorąca atmosfera i niezapomniane emocje. Pozostaje zawsze aktualna dewiza, że „Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie”.
Zapewniamy miejsca pod wiatą, ławki, ognisko, małe zaplecze gastronomiczne, parking, oraz oczywiście gorącą atmosferę. O odpowiednie ubranie każdy musi zadbać we własnym zakresie 🙂 Spotkanie jak zwykle jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy krótkofalowców, sympatyków, znajomych, a także osoby, które o krótkofalarstwie coś słyszały i chciałyby nas poznać, może przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszego hobby.
Link do strony rejestracji:
Vy 73 de Piotr SQ5EF.