pon. Sty 30th, 2023

Relacja z Listopadowej Akcji Szkoleniowej

W ramach Listopadowej Akcji Szkoleniowej 2019 i Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych w skrócie ROHiS 30 listopada 2019, odbyły się  warsztaty szkoleniowe dla harcerzy z podstaw elektroniki i radiotechniki . Poniżej nadesłana relacja z tego wydarzenia.


Zajęcia miały wymiar teoretyczno praktyczny i tu z pomocą przyszedł nam Polski Związek Krótkofalowców przekazując na szkolenie siedemnaście zestawów minirobota do samodzielnego montażu i użyczając niezbędny sprzęt monterski za co bardzo dziękujemy.

W praktycznej części warsztatów po szkoleniu z zasad BHP pod okiem członków Harcerskiego Klubu Łączności RadioAktywni SP6ZHP uczestnicy zajęć składali każdy swojego minirobota korzystając z pomocy prowadzących jak i kolegów obok 🙂

Po części praktycznej, po złożeniu i uruchomieniu wszystkich zestawów kolega Michał SQ6MIK poprowadził część teoretyczno praktyczną dotyczącą podstaw prowadzenia łączności wykorzystując do tego przenośne oraz mobilne urządzenia radionadawcze .

Tak w późnych godzinach popołudniowych zakończyła się pierwsza cześć zajęć zorganizowania przez RadioAktywnych SP6ZHP.
Ale to nie był koniec zajęć w których nadal pomagaliśmy .
Po południu instruktorzy z Harcerskiej Szkoły Technicznej poprowadzili zajęcia z używania narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Jak wywiercić otwór i zamocować kołek rozporowy w ” ścianie ” którą udawała cegła.


Jak trzymać i bezpiecznie użytkować przy tym wkrętarkę. Uczestniczący w tych zajęciach Harcerze w efekcie zbudowali przy pomocy dostępnych narzędzi karmniki dla ptaków.

Za pomoc w organizacji warsztatów chciałbym podziękować kolegom z klubu tj. Michałowi SQ6MIK i Piotrowi SQ9PDL

Z Harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ !!!

Arkadiusz Zając SQ6XL
Przewodniczący HKL „Radioaktywni”