Balon stratosferyczny z Łowicza

Krótkofalowcy z klubów SP5YAM z Komorowa, SP5WWL z Wołomina z filią w Markach oraz SP7PDL z Łowicza (gospodarz miejsca) zapraszają do udziału w specjalnym wydarzeniu.

Będzie nim okolicznościowy lot balonu stratosferycznego wyposażonego w nadajniki radiowe pracujące w pasmach amatorskich.

Niezwykłość tego lotu w porównaniu z innymi, które do tej pory były realizowane wiąże się z tym co będzie nadawane.
Poza doskonale znanymi radioamatorom transmisjami RTTY, APRS, SSTV i CW będą emitowane komunikaty z… życzeniami dla babć i dziadków nagrane wcześniej przez ich wnuczki i wnuków oraz innych bliskich. Czeka nas zatem koncert życzeń prosto ze stratosfery.

Balon wzniesie się na wysokość ok. 35km nad ziemię, dzięki czemu wszystkie transmisje powinny być bez problemu słyszalne w całej Polsce i daleko poza jej granicami.

Parametry radiowe balonu:

RTTY – 437.600MHz 75/540 7N1
APRS – 432.500MHz
SSTV, życzenia – 144.500MHz (FM)
CW – 7.023MHz

Zapraszamy do nasłuchów i śledzenia misji na żywo w czasie przygotowań do startu na profilu klubu SP5YAM oraz w czasie lotu na mapach – kliknij lub zeskanuj kody QR podane poniżej.

                    MAPA APRS                                     MAPA HABHUB

Start misji zaplanowany jest na godzinę 12:00, 26 stycznia 2019 roku z siedziby klubu SP7PDL znajdującej się w Łowiczu, przy ul. Podrzecznej 30.